Search competitor
Classification
SailingNet
# Sail number Crew Club Age Points F M R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9
1 GER 1761 Levian Büscher Düsseldorfer Yachtclub 52 10,00 1000 1 1 2 1 1 2 1 1 (13) 1
2 POL 3577 Alicja Tutkowska
Logo
YKP Gdynia
15 28,00 1 1000 5 5 2 4 6 (7) 2 1 3
3 POL 3656 Bartosz Żmudziński Team
Logo
CHKŻ Chojnice
14 33,00 1000 2 1 3 5 1 2 4 9 8 (10)
4 NOR 4043 Martinius Hopstock ASF 52 37,00 1000 3 9 3 1 4 1 scp 30% 13 2 4
5 POL 3658 Szymon Kolka
Logo
YKP Gdynia
14 42,00 1000 4 3 6 2 4 5 4 3 15 (17)
6 POL 3567 Jan Marjański
Logo
KS AZS AWFiS Gdańsk
13 47,00 1000 5 8 (bfd) 3 3 4 1 10 7 11
7 GER 1414 Tristen Ottmann MSC 52 51,00 1000 6 2 2 12 13 (14) 9 6 5 2
8 POL 2024 Filip Harasimowicz-Krysztofiak Team
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
15 53,00 1000 7 (ufd) 1 1 7 12 11 11 3 7
9 POL 109 Bartosz Dynia Team
Logo
CHKŻ Chojnice
13 53,00 1000 8 7 6 4 3 3 7 7 (41) 16
10 POL 3431 Piotr Trella Team MKŻ Arka Gdynia 14 55,00 1000 9 4 (18) 5 8 7 5 5 16 5
11 POL 3481 Aleksandra Bobrowska Team
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
15 65,00 2 1000 5 7 6 5 4 16 8 (19) 14
12 POL 3653 Alicja Dampc Team
Logo
CHKŻ Chojnice
14 66,00 3 1000 4 4 3 3 3 17 (25) 17 15
13 SWE 4852 Hugo Flygare Skanörs BK 52 68,00 1000 10 6 6 19 10 5 10 4 (25) 8
14 GER 1810 Hanno Rix kYC 52 71,00 1000 11 8 4 6 6 9 8 19 11 (33)
15 POL 936 Maurycy Kosmowski Team
Logo
KS AZS AWFiS Gdańsk
13 73,00 1000 12 6 10 1 1 2 1 28 24 (43)
16 POL 3654 Bartosz Peczka Team
Logo
CHKŻ Chojnice
15 78,00 1000 13 2 7 4 8 12 18 (23) 14 13
17 POL 1133 Wojtek Wójcik TS "Kuźnia" Rybnik 14 79,00 1000 14 2 4 7 2 1 12 30 21 (52)
18 POL 1 Mateusz Graczyk Team
Logo
CHKŻ Chojnice
14 79,00 1000 15 3 6 6 3 19 10 14 18 (23)
19 POL 3601 Zofia Brdulak
Logo
Sailing Legia Warszawa
13 81,00 4 1000 3 1 3 2 4 3 26 39 (41)
20 SWE 8 Alexander Forssén RSYC - KSSS 52 82,00 1000 16 9 14 2 6 1 2 scp 30% 23 25
21 GER 1760 Amelie Roepke SGS Schwielochsee 52 83,00 1000 17 2 5 8 11 13 12 12 (26) 20
22 SWE 4869 Maja Larsson-Bergqvist LommaBuktens Seglarklubb LBSK 52 85,00 1000 18 7 13 (17) 12 16 5 17 9 6
23 NOR 4058 Sigurd Melleby Royal Norwegian Yacht Club 52 90,00 1000 19 3 3 19 11 9 18 18 (20) 9
24 POL 3655 January Szczukowski Team
Logo
CHKŻ Chojnice
14 90,00 1000 20 9 7 10 7 17 8 20 12 (29)
25 POL 3650 Blanka Sójkowska
Logo
KS AZS AWFiS Gdańsk
13 93,00 5 1000 9 1 6 16 10 3 (51) 22 26
26 CZE 819 Beáta Dokoupilová ČSJ 52 95,00 1000 21 4 (ufd) 11 5 2 14 34 6 19
27 NOR 4071 Milla Sandmo Birkeland Ran Sailing club 52 96,00 1000 22 6 9 2 5 5 17 16 36 (39)
28 POL 2244 Igor Kawałko
Logo
OPTI CWM Gdynia
15 102,00 1000 23 (ufd) 3 14 12 11 6 15 29 12
29 POL 2078 Stanisław Ługowski
Logo
Sailing Legia Warszawa
14 109,00 1000 24 1 30 8 4 6 4 22 34 (35)
30 POL 3563 Ian Kurtysh
Logo
Sailing Legia Warszawa
15 111,00 1000 25 11 8 11 9 19 14 21 (49) 18
31 GER 1811 Maximilian Reuner mreuner@t-online.de 52 113,00 1000 26 12 9 14 6 18 22 (24) 10 22
32 GER 1666 Noah Schweichler MSC 52 120,00 1000 27 12 10 5 15 9 13 (42) 28 28
33 POL 2124 Agata Koropecka Team
Logo
OPTI CWM Gdynia
13 122,00 6 1000 11 18 10 12 4 14 32 (33) 21
34 POL 3568 Emilia Paszek
Logo
KS AZS AWFiS Gdańsk
12 135,00 7 1000 22 17 7 2 7 9 40 31 (47)
35 POL 1937 Maciej Szawkowski KS Baza Mrągowo 14 136,00 1000 28 15 23 13 15 11 7 48 4 (50)
36 SWE 4825 Adele Ramm-Ericson KSSS 52 136,00 1000 29 12 12 10 10 17 13 35 (60) 27
37 POL 2081 Zofia Glaza Team
Logo
OPTI CWM Gdynia
14 138,00 8 1000 4 13 9 13 13 23 31 32 (44)
38 UKR 74 Olha Lubianska Obolon Sailing Club 52 141,00 1000 30 18 12 5 1 24 4 50 27 (54)
39 POL 2168 Miłosz Ciechanowicz Energa Giżycka Grupa Regatowa 12 145,00 1000 31 21 17 9 10 3 6 39 (58) 40
40 CZE 772 Vladimir Kovac CSJ 52 161,00 1000 32 6 14 21 19 21 27 29 (38) 24
41 GER 13487 Jasper Porthun Schweriner Segler-Verein von 1894 e.V. 52 163,00 1000 33 31 5 7 13 1 2 (60) 44 60
42 CZE 444 Patrick Štafa Energa Giżycka Grupa Regatowa 52 163,00 1000 34 1 27 9 16 6 10 49 (54) 45
43 SWE 486 Isak Kaplan Royal Swedish Yacht Club 52 168,00 1000 35 35 19 7 (ufd) 10 1 27 35 34
44 POL 3562 Antoni Brzozowski
Logo
Sailing Legia Warszawa
13 171,00 1000 36 23 2 11 9 15 11 (58) 47 53
45 CZE 859 Tomas Peterka Cesky Yacht Klub 52 172,00 1000 37 20 29 8 11 7 29 (41) 30 38
46 POL 1936 Eryk Majewski KS Baza Mrągowo 14 179,00 1000 38 13 1 28 22 12 12 36 (57) 55
47 NOR 4052 Elle Charlotte Tan Almas Arendals Seilforening 52 179,00 1000 39 23 8 12 32 22 7 (45) 43 32
48 NOR 4062 Ulrik Strřm Fredrikstad Sailing Club 52 183,00 1000 40 16 14 25 12 28 15 (52) 37 36
49 NZL 4774 Mark Mains Glendowie Boating Club Auckland 52 184,00 1000 41 17 16 27 9 33 10 (43) 42 30
50 POL 3482 Natasza Micewicz
Logo
YKP Gdynia
13 188,00 9 1000 40 12 13 17 8 5 47 46 (51)
51 POL 3611 Stanisław Nosol Team
Logo
CHKŻ Chojnice
12 190,00 1000 42 12 15 15 19 26 21 37 45 (48)
52 POL 1608 Weronika Grala Energa Giżycka Grupa Regatowa 12 192,00 10 1000 10 14 9 6 3 16 (dnc) dnc dnc
53 POL 2116 Alicja Saj Team
Logo
YK Stal Gdynia
12 193,00 11 1000 5 9 10 23 35 33 38 40 (42)
54 POL 1924 Tomasz Pakulski Team
Logo
Nauticus Yacht Club Olsztyn
14 194,00 1000 43 33 8 13 18 13 24 (55) 48 37
55 SWE 4724 William Drakenberg Lidingö Jolleseglare 52 196,00 1000 44 10 11 4 10 (ufd) 3 57 52 49
56 SWE 4882 Hilda Wallström KKKK 52 201,00 1000 45 46 15 32 14 11 2 (56) 50 31
57 POL 3487 Aleksander Szczepara UKS AKŻ LESZCZ KRAKÓW 13 204,00 1000 46 27 9 22 24 17 5 54 (62) 46
58 POL 1910 Pola Wdowiak
Logo
Sailing Legia Warszawa
14 207,00 12 1000 13 2 19 25 22 21 46 59 (ret)
59 POL 16 Hubert Staroń KŻ Horn Kraków 14 208,00 1000 47 15 16 16 7 26 6 (63) 61 61
60 SWE 4857 Leo Florčn KKKK 52 209,00 1000 48 21 11 29 8 15 8 61 56 (dnc)
61 NOR 4054 Ferdinand Toll-Kjaer Tonsberg 52 212,00 1000 49 17 7 15 17 16 28 (65) 53 59
62 POL 3640 Mikołaj Głąb Team
Logo
Nauticus Yacht Club Olsztyn
14 216,00 1000 50 8 16 4 24 17 35 (64) 55 57
63 POL 3333 Maja Komorowska Team
Logo
OPTI CWM Gdynia
13 222,00 13 1000 29 8 12 23 24 8 62 (63) 56
64 POL 3522 Mateusz Piskorz
Logo
YKP Gdynia
12 223,00 1000 51 55 13 20 8 7 11 (59) 51 58
65 SWE 4867 Oscar Wetter KSSS 52 238,00 1000 52 18 31 3 2 6 (dnc) 44 dnc dnc
66 GER 1807 Maiken Fromm Kieler Yachtclub 52 238,00 1000 53 5 (bfd) 13 5 10 18 53 dnc dnc
67 POL 21 Mikołaj Cieślak UKS Żegluj Lublin 14 96,00 1000 54 13 21 (22) 18 21 16 5 1 1
68 POL 2117 Piotr Tutkowski
Logo
YKP Gdynia
11 117,00 1000 55 19 11 (33) 17 25 13 14 4 14
69 POL 1939 Tomasz Zadora UKS Żegluj Lublin 15 120,00 1000 56 17 22 27 14 (30) 22 10 6 2
70 NOR 3924 Sol Kopperud Fredrikstad Sailing Club 52 123,00 1000 57 19 19 11 14 23 20 (26) 9 8
71 POL 2139 Jan Mucharski
Logo
YKP Gdynia
13 124,00 1000 58 26 24 17 9 15 19 12 2 (34)
72 POL 547 Maria Nycz
Logo
JKW Poznań
13 131,00 14 1000 14 33 25 13 20 15 8 (ufd) 3
73 SWE 4860 Filip Carselid LBSK 52 133,00 1000 59 23 15 12 17 22 25 2 17 (27)
74 POL 1940 Filip Bil
Logo
YKP Gdynia
13 133,00 1000 60 10 21 26 (27) 27 24 3 18 4
75 POL 2211 Antonina Puchowska
Logo
OPTI CWM Gdynia
14 138,00 15 1000 (30) 19 22 20 27 23 15 3 9
76 POL 3596 Radosław Dudkiewicz
Logo
LKS Charzykowy
13 142,00 1000 61 14 10 18 26 23 25 (39) 13 13
77 POL 3527 Maja Harasimowicz-Krysztofiak
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
13 148,00 16 1000 28 (bfd) 23 11 18 15 29 7 17
78 GER 1711 Matty Urban SYC 52 150,00 1000 62 38 20 20 21 (39) 15 13 16 7
79 SWE 4839 Oskar Annwall LDSS 52 150,00 1000 63 24 10 24 21 18 23 (ufd) 10 20
80 NOR 4048 Hanna Marie Tvete Fredrikstad Sailing Club 52 151,00 1000 64 16 26 26 15 8 20 17 23 (ufd)
81 SWE 4627 Klara Lanje Lerum segelsällskap 52 153,00 1000 65 (35) 26 16 26 11 6 34 22 12
82 POL 12006 Tymon Szkołut UKS Żegluj Lublin 13 154,00 1000 66 16 29 31 23 20 (44) 11 14 10
83 SWE 4800 Nils Netterlid LommaBuktens Seglarklubb LBSK 52 155,00 1000 67 28 20 16 18 14 30 1 28 (ufd)
84 GER 1719 Paul Lepa PYC 52 165,00 1000 68 25 25 (28) 28 20 17 6 19 25
85 POL 3663 Ida Kocięda Team
Logo
OPTI CWM Gdynia
12 165,00 17 1000 16 21 15 19 14 39 9 (47) 32
86 GER 1630 Timeon Rieckhof Schweriner- Segler.Verein v. 1894 e.V. 52 167,00 1000 69 31 25 36 15 (50) 9 16 29 6
87 POL 920 Ignacy Pospieszny AZS Poznań 13 168,00 1000 70 14 24 24 28 33 (40) 18 11 16
88 POL 1829 Adam Chojnicki
Logo
JKW Poznań
13 172,00 1000 71 15 20 21 21 28 32 7 (ufd) 28
89 CZE 888 Liliana Dymáková ČSJ 52 176,00 1000 72 10 25 25 26 24 24 27 15 (ufd)
90 SWE 4803 Lovisa Arnell KSSS 52 179,00 1000 73 29 41 31 28 9 (42) 4 8 29
91 SWE 4826 Stina Westberg Kullavik KKK 52 182,00 1000 74 25 23 29 14 25 (32) 25 20 21
92 POL 2163 Adam Szalewicz Energa Giżycka Grupa Regatowa 14 183,00 1000 75 20 4 27 25 24 21 19 43 (53)
93 POL 3524 Julia Agnieszczak
Logo
KS AZS AWFiS Gdańsk
12 184,00 18 1000 18 21 23 25 14 35 22 26 (43)
94 POL 2119 Gustaw Kowalski TS "Kuźnia" Rybnik 13 187,00 1000 76 8 36 20 20 32 26 21 (44) 24
95 GER 1415 Jaro Hoffmann SSVLG 52 193,00 1000 77 19 32 29 24 25 14 28 (46) 22
96 POL 3515 Szymon Mocarski Team
Logo
YK Stal Gdynia
12 199,00 1000 78 28 18 23 27 5 34 (36) 33 31
97 NOR 3860 Lasse Greidung Strohhammer Bćrum 52 200,00 1000 79 30 26 15 29 34 27 (52) 24 15
98 POL 2063 Paulina Szczepa KŻ Horn Kraków 12 202,00 19 1000 22 25 23 (35) 35 23 30 21 23
99 POL 2006 Antonina Dziekańska Team Energa Giżycka Grupa Regatowa 11 204,00 20 1000 34 27 17 30 16 12 (46) 32 36
100 POL 2023 Jakub Szurko
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
14 208,00 1000 80 20 17 28 25 19 39 55 5 (dnc)
101 POL 3469 Dominika Kluczka
Logo
YKP Gdynia
12 209,00 21 1000 22 23 32 20 12 30 (49) 37 33
102 POL 2210 Mateusz Walczak
Logo
Nauticus Yacht Club Olsztyn
13 212,00 1000 81 14 (bfd) 33 29 31 46 23 25 11
103 POL 122 Kajetan Liszewski
Logo
YKP Gdynia
12 218,00 1000 82 34 (47) 32 16 27 27 24 12 46
104 GER 1313 Edda Sperling Schweriner Yachtclub 52 218,00 1000 83 20 18 21 22 32 37 38 (45) 30
105 GER 1212 Lukas Breitsprecher ASVG 52 221,00 1000 84 32 5 25 33 30 16 (56) 39 41
106 GER 1690 Theda-Marieke Bruhns Mühlenberger Segel-Club 52 222,00 1000 85 24 15 19 22 8 29 (dnc) ufd 38
107 POL 1468 Marcin Małota KN Lider Kraków 13 230,00 1000 86 36 39 18 22 10 3 48 54 (dnc)
108 CZE 934 Julie Caganova CSJ 52 230,00 1000 87 21 (37) 37 35 33 24 35 27 18
109 POL 3553 Hanna Chojnicka
Logo
JKW Poznań
12 232,00 22 1000 24 43 30 30 30 38 32 (ufd) 5
110 GER 1164 Hannah Welker Wuerttembergischer Yacht-Club (WYC) 52 235,00 1000 88 35 23 14 32 16 40 (54) 30 45
111 POL 3470 Piotr Grendziak TS "Kuźnia" Rybnik 14 236,00 1000 89 11 36 34 36 (50) 18 42 40 19
112 CZE 866 David Dáda Hrubý YCN 52 237,00 1000 90 21 22 34 29 18 27 51 (ufd) 35
113 POL 3450 Maksymilian Kajdy UKS Fir Warszawa 12 245,00 1000 91 31 12 27 36 32 26 (43) 42 39
114 SWE 4832 Oskar Netterlid LommaBuktens Seglarklubb LBSK 52 247,00 1000 92 (44) 31 22 34 34 28 37 35 26
115 POL 3496 Franciszek Marszałek
Logo
KS AZS AWFiS Gdańsk
12 251,00 1000 93 48 22 20 7 29 19 57 49 (dnc)
116 POL 3465 Piotr Kowalewski
Logo
Sailing Legia Warszawa
12 252,00 1000 94 36 29 33 41 15 20 (47) 36 42
117 GER 1723 Gustav Grünbaum Yachtclub Warnow e.V. 52 252,00 1000 95 17 22 31 23 44 45 20 50 (52)
118 GER 1314 Liam Bernstein Greifswalder Yacht Club 52 254,00 1000 96 18 34 35 31 33 11 44 48 (dnc)
119 EST 285 Anna Altrov ROPK 52 256,00 1000 97 32 35 35 20 30 39 31 34 (47)
120 POL 3651 Jędrzej Głuszyk
Logo
KS AZS AWFiS Gdańsk
13 257,00 1000 98 30 26 34 26 28 13 50 (55) 50
121 POL 2138 Tomasz Zawadka
Logo
YKP Gdynia
13 257,00 1000 99 38 16 28 (43) 36 17 41 41 40
122 GER 1549 Maximilian Kießling ASV Greifswald 52 260,00 1000 100 35 20 39 27 23 20 (53) 52 44
123 POL 3646 Pascal Kuźmicki
Logo
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12 261,00 1000 101 26 33 26 38 31 36 40 31 (49)
124 EST 350 Alexander Eberle KJK 52 278,00 1000 102 33 (ufd) 26 16 27 9 33 ufd dnc
125 POL 1507 Maja Wojciechowska
Logo
Centrum Żeglarskie Szczecin
13 283,00 23 1000 (49) 36 18 24 31 43 45 38 48
126 POL 2201 Stanisław Wróblewski
Logo
KS AZS AWFiS Gdańsk
12 283,00 1000 103 27 34 30 43 21 33 58 (dnc) 37
127 POL 1878 Konrad Nawrot
Logo
SSW MOS Iława
14 299,00 1000 104 39 35 24 37 20 26 (dnc) 51 dnc
128 GER 1466 Lily Säbel KYC 52 305,00 1000 105 22 (bfd) 29 28 25 30 dnc 53 51
129 POL 2152 Maja Stormann
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
15 311,00 24 1000 (ufd) 11 32 33 13 21 dnc dnc dnc
130 EST 352 Rahe Uudam KJK 52 317,00 1000 106 34 33 16 30 42 28 (dnc) dnc dnc
131 POL 2037 Paweł Łoboda Team
Logo
OPTI CWM Gdynia
14 341,00 1000 107 7 30 40 32 31 (dnc) dnc dnc dnc
132 POL 3852 Sebastian Wawrzyniak
Logo
OPTI CWM Gdynia
12 341,00 1000 108 (dnc) dnc 14 18 8 33 dnc dnc dnc
133 NOR 4049 Marcus Murstad-Mordt Bćrum Seilforening 52 166,00 1000 109 37 24 37 35 21 (41) 6 6
134 SWE 4643 Elin Cederbom Lerums SS 52 178,00 1000 110 27 (39) 33 37 37 25 5 14
135 POL 2709 Wit Dmuchowski
Logo
SSW MOS Iława
13 182,00 1000 111 23 42 39 37 (46) 38 2 1
136 POL 2213 Mikołaj Waszkiewicz Jacht Klub NISKO 13 191,00 1000 112 32 28 43 (ufd) 34 36 9 9
137 POL 2219 Igor Mazurkiewicz UKS AKŻ LESZCZ KRAKÓW 14 194,00 1000 113 29 (39) 17 38 36 36 7 31
138 SWE 4780 Otto Pierrou KSSS 52 194,00 1000 114 27 34 24 (48) 40 34 17 18
139 POL 3600 Emilia Brdulak
Logo
Sailing Legia Warszawa
11 198,00 25 1000 (44) 44 35 31 28 19 26 15
140 POL 3637 Antoni Wyroba KN Lider Kraków 11 201,00 1000 115 28 38 (55) 39 41 41 4 10
141 POL 2205 Marcin Krawczyk
Logo
Nauticus Yacht Club Olsztyn
15 203,00 1000 116 45 30 41 21 (51) 44 14 8
142 SWE 4642 Saga Bondjers LESS 52 203,00 1000 117 26 27 (44) 41 29 44 15 21
143 SWE 4887 Oliver Josefsson KSSS 52 206,00 1000 118 30 (bfd) 36 42 19 31 45 3
144 NOR 4059 Ada Elise Berg Gilbo ASF 52 207,00 1000 119 33 43 36 (ufd) 35 42 11 7
145 SWE 4709 Björn Knox Jönsson MSS 52 209,00 1000 120 31 24 34 36 42 (ufd) 40 2
146 POL 131 Piotr Słomka TS "Kuźnia" Rybnik 13 215,00 1000 121 25 28 47 scp 30% scp 30% 50 3 4
147 NOR 4044 Leonas Sillmann Bćrum Seilforening 52 215,00 1000 122 33 31 38 38 26 (47) 24 25
148 GER 1638 Gustav Pöschke Lwf 52 221,00 1000 123 43 29 (46) 44 40 38 16 11
149 POL 1574 Lena Roszak AZS Poznań 13 223,00 26 1000 (41) 19 39 33 23 41 30 38
150 POL 111 Aleksandra Wiśniowska
Logo
YKP Gdynia
13 227,00 27 1000 15 31 38 (ufd) 55 40 8 40
151 POL 3599 Antek Malicki
Logo
KS AZS AWFiS Gdańsk
13 231,00 1000 124 37 (47) 42 47 38 38 13 16
152 SWE 4554 Vendela Green Lerum sailing club 52 233,00 1000 125 (ufd) 30 30 19 37 45 dnc 5
153 POL 3548 Marta Kupc
Logo
YKP Gdynia
13 236,00 28 1000 38 41 18 27 36 37 39 (dnc)
154 POL 3566 Maja Horoszkiewicz Energa Giżycka Grupa Regatowa 14 239,00 29 1000 7 (bfd) 8 ufd 22 ufd 1 bfd
155 POL 1586 Zofia Manecka KŻ Horn Kraków 12 239,00 30 1000 19 36 47 44 (48) 37 34 22
156 POL 3708 Kacper Musialski KŻ Horn Kraków 13 240,00 1000 126 24 37 40 34 40 31 (43) 34
157 POL 3417 Jan Pawłowicz KN Lider Kraków 13 242,00 1000 127 26 38 41 40 (44) 43 19 35
158 POL 3618 Jan Gwóźdź YKP Szczecin 12 243,00 1000 128 53 (dnc) 30 32 29 22 10 bfd
159 GER 1548 Jan Mattis Busch YCW Greifswald 52 248,00 1000 129 (54) 45 40 29 38 37 35 24
160 POL 11608 Zofia Kuszewska Energa Giżycka Grupa Regatowa 12 251,00 31 1000 40 48 37 34 32 42 18 (dnc)
161 POL 1867 Zuzanna Liedtke
Logo
SSW MOS Iława
14 252,00 32 1000 11 37 42 40 (50) 42 36 44
162 POL 1272 Maciej Urbaniak AZS Poznań 13 255,00 1000 130 37 41 45 42 (48) 48 25 17
163 CZE 828 Tomáš Grodl YCVD 52 255,00 1000 131 (46) 32 43 39 45 31 37 28
164 SWE 4824 Casper Ramm-Ericson KSSS 52 255,00 1000 132 39 32 31 30 43 44 (46) 36
165 NOR 4063 Maja Giak RAN Seiling Club 52 256,00 1000 133 36 39 50 54 (55) 26 38 13
166 POL 3526 Jakub Chudyk
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
13 260,00 1000 134 39 (bfd) 43 46 45 46 12 29
167 POL 3723 Adam Szymankiewicz ŻMKS Poznań 11 261,00 1000 135 48 (dnc) 50 47 39 34 20 23
168 GER 12716 Jacob Ottmann MSC 52 264,00 1000 136 45 44 38 31 35 29 42 (47)
169 POL 2202 Magdalena Kaczyńska UKS Fir Warszawa 12 264,00 33 1000 32 (49) 38 49 49 35 29 32
170 POL 1865 Piotr Sołtysiak
Logo
CHKŻ Chojnice
12 264,00 1000 137 41 35 46 34 (47) 32 31 45
171 POL 1541 Mateusz Kuchowicz PKM LOK Poznań 13 268,00 1000 138 (dnc) dnc 43 46 41 36 23 12
172 POL 2270 Antonina Chomont
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
11 268,00 34 1000 44 38 42 47 42 22 33 (48)
173 POL 3476 Natan Dziedziak
Logo
SSW MOS Iława
12 271,00 1000 139 42 28 46 39 49 48 (52) 19
174 POL 1959 Maksymilian Czarnecki AZS Poznań 13 274,00 1000 140 37 32 35 50 46 (54) 32 42
175 POL 2151 Marianna Bednarz UKS AKŻ LESZCZ KRAKÓW 13 276,00 35 1000 47 40 47 45 (51) 50 27 20
176 GER 1065 Benjamin Möller MSC 52 276,00 1000 141 36 42 49 35 (ufd) 35 53 26
177 POL 1870 Nela Kasprzyk PKM LOK Poznań 14 278,00 36 1000 39 40 (55) 39 49 51 21 39
178 POL 3565 Jolanta Siwek KN Lider Kraków 12 279,00 37 1000 29 44 36 48 43 (49) 49 30
179 POL 836 Janka Gawor KN Lider Kraków 13 286,00 38 1000 40 33 53 53 52 (54) 28 27
180 CZE 810 Richard Kovac CSJ 52 287,00 1000 142 25 37 53 31 42 32 (dnc) dnc
181 POL 1659 Zofia Brzozowicz
Logo
YK Stal Gdynia
12 289,00 39 1000 (52) 50 42 43 51 25 41 37
182 POL 2104 Łukasz Zaleski
Logo
Nauticus Yacht Club Olsztyn
14 290,00 1000 143 42 46 41 (ufd) 37 29 54 41
183 POL 959 Antoni Koterba UKS Fir Warszawa 10 292,00 1000 144 47 13 51 41 36 51 (55) 53
184 GER 1591 Ferdinand Harberg BYCUE 52 292,00 1000 145 46 47 45 40 43 (49) 22 49
185 GER 1515 Nicolas Troeger Bodensee-Yacht-Club Überlingeb 52 304,00 1000 146 49 (bfd) 37 52 44 19 51 52
186 GER 1553 Filipa Hoffmann SSVLG 52 312,00 1000 147 41 42 48 (58) 40 48 47 46
187 POL 1636 Paweł Kuchowicz PKM LOK Poznań 11 314,00 1000 148 54 28 (56) 54 52 43 50 33
188 POL 1254 Julia Nagórska
Logo
YK Stal Gdynia
12 316,00 40 1000 43 34 50 49 (52) 49 48 43
189 POL 1809 Matylda Jankowska Team
Logo
YK Stal Gdynia
12 323,00 41 1000 41 54 56 37 39 46 (ufd) 50
190 POL 3528 Gabriel Kowalik AZS Uniwersytet Warszawski 13 325,00 1000 149 38 42 47 45 56 30 (dnc) dnf
191 POL 1799 Marcin Winiszewski
Logo
YKP Gdynia
12 326,00 1000 150 43 50 49 48 46 46 44 (dnc)
192 POL 1281 Klara Malec Team
Logo
OPTI CWM Gdynia
12 327,00 42 1000 (dnc) dnc 21 36 41 28 dnc dnc
193 POL 2155 Jan Wilk
Logo
SSW MOS Iława
12 332,00 1000 151 45 48 52 41 48 47 (dnc) 51
194 SWE 4727 Alice Preisler Lidingö jolleseglare 52 338,00 1000 152 (ufd) dnc 44 33 29 31 dnc dnc
195 POL 1522 Ignacy Kościelak PKM LOK Poznań 14 339,00 1000 153 48 27 48 (ufd) 41 41 dnc dnc
196 POL 3636 Igor Kanik UKS Nad Jeziorkiem 13 352,00 1000 154 42 46 39 57 45 56 (dnc) dnc
197 NOR 3773 August Strřm Fredrikstad Sailing Club 52 358,00 1000 155 (dnc) dnc 44 46 34 33 dnc dnc
198 POL 2121 Joanna Michalska Team UKS YACHT CLUB SŁAWA 15 365,00 43 1000 13 17 (dnc) dnc dnc dnc dnc dnc
199 GER 1639 Greta Pöschke Lwf 52 240,00 1000 156 34 (bfd) 53 44 51 55 3
200 CZE 930 Daniel Beroun Jachtklub Brno 52 241,00 1000 157 42 41 50 50 50 (dnc) 8
201 POL 2036 Amelia Ferenc
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
12 244,00 44 1000 40 46 53 55 49 (56) 1
202 POL 1999 Helena Kisiel KLUB SPORTOWY SPÓJNIA-WARSZAWA 11 245,00 45 1000 (dnc) dnc 45 44 44 34 11
203 POL 34091 Ida Młynarczyk UKS AKŻ LESZCZ KRAKÓW 13 246,00 46 1000 50 44 48 49 (53) 53 2
204 POL 1473 Mikołaj Kościelak PKM LOK Poznań 14 246,00 1000 158 44 35 54 50 (60) 53 10
205 CZE 633 Daniel Michalík TJ Delfín Jablonec 52 254,00 1000 159 43 49 51 53 52 (56) 6
206 POL 2403 Igor Iljin
Logo
YKP Gdynia
12 254,00 1000 160 (dnc) dnc 48 42 37 47 13
207 POL 3454 Borys Szafrański-Mądry UKS Fir Warszawa 11 255,00 1000 161 49 40 52 51 46 (55) 17
208 SWE 4840 Lisa Sward KSSS 52 256,00 1000 162 52 (bfd) 45 51 53 50 5
209 POL 3598 Szymon Rowecki ŻMKS Poznań 11 258,00 1000 163 53 (57) 52 52 57 40 4
210 POL 2209 Michał Jerzy Szlaga
Logo
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12 261,00 1000 164 (dnc) 45 54 40 54 43 25
211 POL 1497 Łucja Borkowska AZS Poznań 12 268,00 47 1000 46 38 63 47 62 (dnc) 12
212 POL 1871 Maksymilian Flaczyński ŻMKS Poznań 12 269,00 1000 165 45 45 52 (56) 55 52 20
213 CZE 846 Ondřej Šercl TJ Delfín Jablonec 52 271,00 1000 166 48 43 49 (64) 57 59 15
214 POL 2153 Michał Kozłowski
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
13 272,00 1000 167 (56) 53 54 50 43 54 18
215 POL 1198 Kalina Czajkowska AZS Poznań 12 280,00 48 1000 (dnc) dnc 56 46 39 49 23
216 POL 3452 Konstanty Belina-Brzozowski UKS Fir Warszawa 12 282,00 1000 168 51 51 (62) 59 56 58 7
217 CZE 867 Mariana Balzerova YC Brno 52 285,00 1000 169 47 (dnf) 51 57 54 60 16
218 POL 3546 Nina Sildatke
Logo
YKP Gdynia
11 285,00 49 1000 (dnc) dnc 54 51 47 47 19
219 POL 1963 Anna Olchowik AZS Uniwersytet Warszawski 10 285,00 50 1000 51 46 (62) 51 57 59 21
220 POL 3451 Bruno Szafrański-Mądry UKS Fir Warszawa 11 292,00 1000 170 56 40 (64) 55 61 58 22
221 POL 1518 Zofia Szczypka UKS AKŻ LESZCZ KRAKÓW 10 292,00 51 1000 (dnc) dnc 41 53 54 45 32
222 POL 3549 Krystyna Wasilewska
Logo
YKP Gdynia
12 293,00 52 1000 (dnc) dnc 60 45 26 dsq 28
223 POL 143 Jagoda Sawicka
Logo
JKW Poznań
12 295,00 53 1000 57 52 49 45 47 45 (dnc)
224 CZE 81 Jan Verl TJ Delfín Jablonec 52 297,00 1000 171 50 56 58 (62) 62 62 9
225 POL 1460 Stanisław Trojanek ŻMKS Poznań 11 298,00 1000 172 47 45 60 61 61 (62) 24
226 POL 1283 Anna Niklaus ŻMKS Poznań 11 300,00 54 1000 55 43 58 (60) 58 57 29
227 POL 3453 Hubert Łabędzki UKS Fir Warszawa 12 305,00 1000 173 49 48 (61) 60 61 61 26
228 POL 1468 Marcin Małota KN Lider Kraków 13 305,00 1000 174 50 49 (64) 58 58 56 34
229 POL 3630 Stanisław Mars UKS AKŻ LESZCZ KRAKÓW 11 307,00 1000 175 (dnc) 55 59 63 59 57 14
230 POL 1667 Marcel Waszkiewicz Jacht Klub NISKO 11 307,00 1000 176 50 50 (62) 62 55 59 31
231 POL 3638 Mikołaj Turek
Logo
YKP Gdynia
10 311,00 1000 177 (dnc) dnc 55 54 53 55 27
232 POL 3534 Ksawery Chlebowski
Logo
YKP Gdynia
11 314,00 1000 178 (dnc) dnc 40 55 38 48 dnc
233 POL 306 Nina Bułtowicz UKS Żegluj Lublin 12 317,00 55 1000 (dnc) dnc 44 42 45 53 dnc
234 SWE 4673 Axel Byström LESS 52 324,00 1000 179 (dnc) dnc 63 61 53 50 30
235 POL 2170 Bartosz Miszczuk UKS Żegluj Lublin 13 325,00 1000 180 (dnc) dnc 51 54 48 39 dnc
236 POL 2108 Julian Hinz
Logo
YKP Gdynia
11 329,00 1000 181 (dnc) dnc 59 57 56 55 35
237 POL 1482 Vincent Drożdż UKS Żegluj Lublin 11 336,00 1000 182 (dnc) dnc 46 43 63 51 dnc
238 CZE 954 Emma Mahr Yacht Clubu Velke Darko 52 339,00 1000 183 (dnc) dnf 55 52 47 52 dnc
239 POL 2401 Franciszek Klusek
Logo
SSW MOS Iława
12 345,00 1000 184 51 (dnc) 59 48 dnc 54 dnc
240 POL 3561 Maksymilian Krella
Logo
YKP Gdynia
12 346,00 1000 185 (dnc) dnc 57 49 56 51 dnc
241 POL 1981 Ada Bułtowicz UKS Żegluj Lublin 12 353,00 56 1000 (dnc) dnc 58 55 54 53 dnc
242 CZE 66 Marek Beroun Jachtklub Brno 52 357,00 1000 186 (dnc) dnc 65 58 dnc dnc 33
243 POL 3597 Maria Wojcieszyńska
Logo
LKS Charzykowy
11 358,00 57 1000 (dnc) dnc 61 53 59 52 dnc
244 POL 2173 Helena Fursewicz Energa Giżycka Grupa Regatowa 10 358,00 58 1000 (dnc) dnc 58 52 58 57 dnc
245 POL 3533 Zofia Rolbiecka
Logo
LKS Charzykowy
11 360,00 59 1000 (dnc) dnc 60 56 59 52 dnc
246 POL 3466 Kamil Czajkowski
Logo
Sailing Legia Warszawa
12 361,00 1000 187 (dnc) dnc 57 56 58 57 dnc
247 POL 893 Klara Krzywicka AZS Uniwersytet Warszawski 11 365,00 60 1000 (dnf) 58 61 61 60 59 dnc
248 POL 36 Maciej Misiuk UKS Żegluj Lublin 12 367,00 1000 188 (dnc) dnc 56 60 60 58 dnc
249 POL 1557 Witold Rakowski UKS Żegluj Lublin 10 367,00 1000 189 (dnc) dnc 60 59 57 58 dnc
250 POL 3535 Maria Stajewska
Logo
YK Stal Gdynia
11 367,00 61 1000 (dnc) dnc 57 58 59 60 dnc
251 POL 2154 Zosia Bamburek
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
52 371,00 62 1000 57 47 (dnc) dnc dnc dnc dnc
252 POL 1805 Maja Ferenc
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
9 371,00 63 1000 (dnc) dnc 61 57 60 60 dnc
253 POL 1969 Pola Pacewicz UKS Żegluj Lublin 12 373,00 64 1000 (dnc) dnc 59 59 62 60 dnc
254 POL 2064 Helena Radziwon KŻ Horn Kraków 10 380,00 65 1000 (dnc) dnc 57 56 dnc dnc dnc
255 POL 1261 Piotr Kozłowski
Logo
KSW BALTIC Dziwnów
11 383,00 1000 190 (dnc) dnc 63 63 63 61 dnc
256 POL 11911 Filip Słomka-Polonis KŻ Horn Kraków 11 386,00 1000 191 52 (dnc) dnc dnc dnc dnc dnc
257 CZE 74 Marek Michalík TJ Delfín Jablonec 52 399,00 1000 192 (dnf) dnc 65 dnc dnc dnc dnc
Wyniki OPTIMIST
18 wrz 2022 17:13