WPISOWE DO REGAT Terminy zgłoszeń oraz wysokość wpisowego

200 PLN
Termin 11 kwi - 18 cze 2024
Klasa regatowa Klasa regatowa
płatność przelewem płatność online
300 PLN
Termin 19 cze - 01 lip 2024
Klasa regatowa Klasa regatowa
płatność przelewem płatność online

DOKUMENTY Podstawowe dokumenty dot. regaty

Vector Sails Cup ENERGA NORD CUP GDAŃSK 2024

W 2024 roku Vector Sails Cup odbędzie się w dniach 2-4 lipca

Zgłoszenia dla klasy Optimist wyłącznie poprzez stronę internetową PSKO
https://portal2.psko.pl/

Regaty w rankingu do Pucharu Polski dla OPP A otrzymały współczynnik 2.0, a OPP B współczynnik 1.6.

Wyniki będą dostępne na Upwind24

Podczas Regat ENERGA NORD CUP Gdańsk na starcie stają także najmłodsi żeglarze. Klasa Optimist to najliczniejsza klasa regatowa na świecie i widać to także podczas regat w Gdańsku. Od lat podczas Vector Sails Cup na Zatoce Gdańskiej ściga się około 200 łódek.

Najmłodsi startują licznie, choć nie są to dla nich łatwe regaty. Pogoda na przełomie czerwca i lipca w Górkach Zachodnich zwykle dopisuje, bywa jednak bardzo wietrzna i zmienna, a najmłodsze grupy ścigają się dokładnie na tym samym akwenie, na którym zmagają się podczas Mistrzostw Polski seniorzy. Najmłodsi uczestnicy Vector Sails Cup w grupie B mają zaś zaledwie 6-7 lat! Jest to więc dla nich świetny akwen, aby potwierdzić swoje żeglarskie umiejętności, zaprezentować wysoki poziom i zabłysnąć.

Sponsor tytularny, firma Vector Sails zwycięzcom zmagań funduje atrakcyjne nagrody, a wśród wszystkich uczestników losowany jest nowy żagiel oraz inne elementy wyposażenia Optimista. Rywalizację można oglądać głównie z plaż w Górkach Zachodnich, Sobieszewa i Stogów. Młodych żeglarzy można odwiedzić także w miasteczku regatowym przy AZS Galion.

Pełne wyniki w poszczególnych latach i kategoriach na Regatach ENERGA NORD CUP Gdańsk dostępne są na platformie Upwind24.

DOJAZD NA REGATY Baza regatowa